مطالب ديدني و سراسر خواندي از دنياي وب

۱۳۸۷ فروردین ۷, چهارشنبه

/انتخابي جام جهاني فوتبال/ ايران بازي برده را با تساوي عوض كرد


خبرگزاري دانشجويان ايران

تيم ملي فوتبال ايران در دومين ديدار رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2010 بازي برده برابر كويت را با تساوي عوض كرد.
به گزارش ايسنا، در دومين بازي گروه پنجم مرحله‌ي انتخابي رقابت هاي جام جهاني 2010، چهارشنبه شب تيم ايران در ورزشگاه الكويت به ديدار كويت رفت كه بازي دو تيم‌ با تساوي 2 بر 2 به پايان رسيد.

براي ايران در اين ديدار مهدي رحمتي، محسن بنگر،‌ سيد جلال حسيني، هاشم بيك زاده، محمد غلام‌نژاد، ابراهيم صادقي، آندرانيك تيموريان، علي كريمي، مهرزاد معدنچي(ميلاد ميداوودي)، مسعود شجاعي(محسن خليلي) و عليرضا واحدي نيكبخت (رضا جباري) بازي كردند.

در ابتداي بازي كه با حملات پرشمار ايران همراه بود،‌ در دقايق 3 و 6 واحدي نيكبخت و سيد جلال حسيني دروازه كويت را باز كردند،‌ اما در ادامه عدم يارگيري در دفاع خطراتي را روي دروازه كشورمان ايجاد كرد.

سرانجام كويت با بيشتر كردن فشار خود بر روي دروازه ايران و بر اثر اشتباه سيد جلال حسيني كه مي‌خواست توپ را به رحمتي پاس دهد، توانست در دقيقه 36 توسط احمد العزمي‌ به گل نخست برسد.

نيمه نخست با نتيجه‌ي 2 بر 1 به سود ايران به پايان رسيد.

نيمه دوم با تعويض دو بازيكن كويت آغاز شد،‌ دو تيم در ابتدا بازي محتاطانه‌اي را در دستور كار داشتند اما كويت براي جبران گل دوم و به تساوي كشاندن بازي حملات خود را بيشتر كرد ولي نتوانست تا دقيقه 84 به دروازه ايران راه پيدا كند تا اين كه بر اثر اشتباه مدافعين كشورمان،‌ ميزبان توسط فهد الراشيدي گل تساوي را به ثمر رساند.

ملي‌پوشان كشورمان در دقايق آخر بازي دست به حملاتي زدند كه بي‌نتيجه ماند. در جدي ترين صحنه پاس صادقي را مي داوودي از كنار دروازه به بيرون زد.

در دقايق پاياني بازي "عادل شماري" بر اثر خطا بر روي ابراهيم صادقي با دريافت كارت قرمز از بازي اخراج شد.

تيم ملي فوتبال ايران كه با تركيب 1-3-2-4 بازي مي‌كرد،‌ علي دايي از واحدي نيكبخت به عنوان مهاجم نوك استفاده مي‌كرد.

در ديگر ديدار اين گروه تيم‌هاي سوريه و امارات به تساوي 1 بر 1 دست يافتند.

تيم ايران با اين تساوي با دو امتياز و به دليل تفاضل گل بهتر در مكان دوم جدول گروه پنجم قرار گرفت. امارات با چهار امتياز در صدر است و سوريه و كويت سوم و چهارم گروه هستند.

ايران در ديدار بعدي در تهران به مصاف امارات مي‌رود.

هیچ نظری موجود نیست:

لينك